Головна ЛВПУТТС НТУ Контакти

ПОВСЯКДЕННІ ПРАВИЛА

Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня.
Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все - здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися.

ЗДОРОВИЙ СОН

fotograf.jpg, 33.7kB Сон - це значна і важлива частина життя кожної людини. Для здорового сну потрібно 6-10 годин, а ідеальними вважають 8 годин сну. Проте, близько 5% населення можуть спати менше 6 годин і їм цього цілком вистачає, тоді як для 5% людей нормальний сон складає 9 і більше годин. Класичними прикладами зазвичай служать Альберт Ейнштейн, який спав більше 10 годин щоночі, а також Віктор Гюго і Уїнстон Черчилль, які ніколи не спали більше 5 годин на добу.
Існує 3 ознаки здорового сну:
* людина засинає непомітно для себе, швидко;
* сон безперервний, відсутні нічні пробудження;
* сон не є дуже чуйним, глибина сну дозволяє людині не реагувати на зовнішні подразники.
Підготувала Трушін Марта

РАНКОВА ЗАРЯДКА

Ранкова зарядка - що потрібно знати про неї, щоб вона приносила радість і позитивний ефект?
11.JPG, 99,4kB По-перше, не слід плутати ці два поняття - ранкова зарядка і фізичне тренування. Ранкова зарядка має на меті прискорити приведення організму в працездатний стан після сну, підвищити загальний тонус і настрій, усунути сонливість і млявість. Ранкова зарядка не призначена для того, щоб тренувати організм.
По-друге, ранкова зарядка повинна складатися виключно з вправ на гнучкість, рухливість, дихання. Ранкова зарядка повинна посилювати потік крові і лімфи, активізувати обмін речовин і всі життєві процеси, ліквідувати застійні явища після сну. Ранкова зарядка виключає використання вправ на силу і витривалість.
images/12.JPG По-третє, ранкова зарядка дозволяє використовувати в якості вихідних положень сидячи і лежачи. Тобто ви можете почати робити ранкову зарядку не встаючи з ліжка. Ранкова зарядка пердбачає все робити повільно і без різких рухів, адже організм ще не зовсім прокинувся і не може працювати з повною віддачею.

Підготувала Курус Лілія

ДОМАШНІ УЛЮБЛЕНЦІ

Ви прийшли з роботи чи навчання не в настрої. Ви відкриваєте двері квартири, і тут вам назустріч вибігає улюблений пес з радісним гавкотом. Або поважною ходою виходить кіт, щоб зустріти і привітати вас. Кілька хвилин спілкування з улюбленцем і не потрібні ніякі антидепресанти і психотерапевти. Важко сказати, хто і коли вперше звернув увагу на те, що гладити кішку або собаку не тільки приємно, але й корисно. Проте точно відомо одне: люди, у яких є домашні вихованці, набагато рідше хворіють і набагато легше долають усі негаразди. Домашні вихованці рятують людей від нудьги і самотності, і часто саме вони виявляються поряд у найважчі моменти життя.

2.JPG, 10,kB 3.JPG, 10,kB 7.JPG, 10,kB p1.JPG, 10,kB 8.JPG, 10,kB 9.JPG, 10,kB
Підготував Степаненко Андрій