Головна ЛВПУТТС НТУ Контакти
Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія.

ПІДЛІТКОВИЙ АЛКОГОЛІЗМ: енергетичні напої

Лікарі попереджають, що вживання "енергетиків може викликати проблеми із серцево-судиною системою, зниження потенціцї, безсоння, стомленям, швидким виснаженням ресурсів організму. Енергетичні напої різних марок відрізняються на смак, але містять схожий набір компонентів. Основними інгредієнтами виступають кофеїн, біологічно активні речовини з лікарських рослин і вітаміни. Лікарі твердять, що насправді тонізуючий напій ніякої енергії організму не дає, а просто задіює внутрішні резерви нашого організму, які, нажаль, небезмежні. Змішування енергетичних напоїв і горілки, лікарі вважають однозначно небезпечним, адже кофеїн і алкоголь викликають протилежні ефекти - збудливий і гальмуючий.

Підготувала Фостяк Марія

ЯК НЕ ПОЧИНАТИ КУРИТИ?

Вперше, що необхідно розвинутив собі - це почуття власної індивідуальності. Навчіться говорити "ні", якщо хтось пропонує вам закурити, і при цьому не відчувати почуття незручності.
Вашими принципами повині стати такі переконання:
- Я не почну палити тільки тому, що здається курять всі навколо.
- Курити не може бути модно і красиво (жовті зуби і запах з рота зараз хіба в моді?).
- Розвійте у своїй голові мїф, що за допомогою сигарет можна заспокоїтися, розслабитися.Тютюн руйнує нервову систему, тому відчуття "спокою" - це ілюзія.

Підготувала Онищак Оксана

ЯК ПОЗБАВИТИСЯ ВІД НАРКОТИЧНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ?

Вживання наркотиків - це не шкідлива звичка, а важке захворювання, яке вражає не тільки психіку та всі життєво важливі органи людини. Кілька важливих моментів без яких кинути наркотики навряд чи вийде:
1.Не кинути, а замінити.
2.Скажи мені хто твій друг і я скажу, хто ти.
3. Не сидіти вдома
Залежний від наркотиків повинен спілкуватися з тими людьми, хто сам кинув і може допомогти. Але рідні люди завжди повинні пам'ятати, що наркоманія - це хронічне захворювання і при будь-яких несприятливих ситуаціях, які бувають у житті кожного, може відбутися зрив і наркоман знову почне приймати наркотики. У будь-якому випадку не потрібно опускати руки. Людину потрібно лікувати знову і знову інакше його можна втратити.

Підготувала Шиян Марія