Головна ЛВПУТТС НТУ Контакти

ХОБІ — захоплення, узагальнена назва улюблених занять або розваг, що не є робочою спеціальністю і до яких вдаються у вільний час. Людина без хобі - це робот, який "співає" одну й ту ж пісню кожен день. Головне, робіть все з захопленням, це прикрашає життя.

ФОТОГРАФІЯ

Фотографію, як і все прекрасне, можна назвати мистецтвом. В Україні фотографія з'явилася приблизно в 40-их роках XIX ст., коли в Україну почали приїздити іноземні фотографи, учасники щорічних міжнародних Київських ярмарок — «Контрактів». Першими фотографами-поселенцями були французи Жак і Шарль-Поль Гербсти. У 1860-90-их pp. відкрилися фотостудії професіоналів в Одесі, Харкові, Полтаві та ін. великих містах. До 1914 в Києві працювало близько 70 комерційних фотографів.

РИБОЛОВЛЯ

У найвіддаленіших районах Землі, — в пустелях Австралії, африканських джунглях, болотах Амазонки, в Арктиці живуть близько 50 тисяч людей, що не знають сільського господарства й добувають їжу збиранням, полюванням і рибальством. Це останні представники первісної культури. В Західній Африці на річці Нігер живе рибальський народ бозо. Рибальські касти існують також в Індії. Оскільки рибалки протягом тисячоліть в багатьох країнах вносили суттєвий внесок в постачання населення їжею, згадки про них увійшли до багатьох літературних творів. Мабуть, найвідомішими є біблійний апостол Петро та Сантьяго з повісті «Старий і море» Ернеста Хемінгуея.

Підготував Габер Михайло

ВИШИВАННЯ БІСЕРОМ

Бісер (араб. бусра, штучна перлина), пацьорки, цятки, маніста, лєлєльки, коральки, коралики, дьондятка, дробенька - дрібні різнобарвні круглі або багатогранні скляні чи металеві зерна з наскрізним каналом. Вперше почали використовувати у Стародавньому Єгипті. На території України став відомий з часів Київської Русі та набув особливого поширення у 18-19 ст Це приємне хобі допомагає відпочити, але вимагає певного терпіння.

Найбільші країни-виробники бісеру — Японія, Тайвань, Чехія, Китай, Індія та Туреччина. Тайванський, китайський та турецький бісер — займає сегмент недорогого матеріалу; Чехія пропонує найбільший асортимент; японський — прийнято вважати найякіснішим. Картини, вишиті бісером - це просто шедеври. Воно й не дивно, адже приголомшливе мерехтіння бісеру надають картині витонченість і пишність, а сама форма бісерин - обсяг і неповторну структуру полотна, яку просто нереально домогтися, вишиваючи картини нитками.

Підготувала Шиян Оля